Lakiernia mokra – kabiny do lakierowania farbami ciekłymi

Malowanie farbami ciekłymi polega na noszeniu barwnika na daną powierzchnię w strumieniu sprężonego powietrza za pomocą specjalnych urządzeń aplikacyjnych (dysz lub pistoletów). Podczas malowania cząsteczki farby unoszą się w całej przestrzeni, gdzie odbywa się proces, powodując zanieczyszczenie powietrza i otoczenia, a także stwarzając ryzyko wdychania toksycznych oparów przez operatora i osoby znajdujące się w bliskiej odległości. Aby usprawnić i zwiększyć wydajność procesu nanoszenia powłok, zagwarantować bezpieczeństwo i higienę pracy pracownikom oraz zapobiec skażeniu środowiska stosuje się specjalne kabiny do lakierowania farbami ciekłymi – zamknięte środowisko wyposażone w wentylatory i filtry. 

Lakiernie, w których resztki farby zostają pochłonięte przez specjalne maty filtracyjne i/lub kartony nazywane są lakierniami suchymi. Charakteryzuje je prosta obsługa, łatwe utrzymanie w czystości oraz niższy koszt zakupu.

Lakiernie, w których odbywa się filtracja wodna to kabiny zaawansowane technologicznie, wyposażone w systemy ciągłego oczyszczania wody, układ dozowania koagulantów i flokulantów,   oraz odszlamiacz z automatycznym zgarniakiem oraz prasę pneumatyczną do szybkiego odwadniania odpadu polakierniczego.

 

W ofercie Ekomal PPU znajdziecie Państwo kompaktowe i nowoczesne kabiny do lakierowania farbami ciekłymi z filtracją mokrą i suchą, które mogą być niezależnymi obiektami (niewielkie lakiernie bądź warsztaty) lub mogą być wbudowane w ciąg technologiczny.

 

Lakiernie ciekłe i suche wykonujemy z materiałów i podzespołów najwyższej jakości. Wymiary i parametry samego obiektu, jak również wentylatorów, filtrów, pompy filmu wodnego dobieramy do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Dzięki wyposażeniu w systemy utrzymujące stałą temperaturę i wilgotność powietrza, umożliwiają nakładanie powłok niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych.

 

Ekomal – od projektu do obiektu na miarę oczekiwań!

Kabiny z filtracją mokrą