Linie lakiernicze

Producenci maszyn, części samochodowych, elementów plastikowych, metalowych (narzędzia), drewnianych (mebli, okien) i innych wymagających malowania farbami ciekłymi lub proszkowymi coraz częściej skłaniają się ku rozwiązaniom zapewniającym wydajną i niezawodną pracę – kompletnym liniom lakierniczym. Wysoka precyzja malowania, możliwość szybkiej zmiany koloru, niskie koszty eksploatacji i ekologiczność (m.in. możliwość odzyskania 95% powietrza nawiewanego jako powietrze recyrkulacyjne) to kolejne cechy linii lakierniczej, które przemawiają za tym, by podjąć decyzję o zaprojektowaniu i budowie linii lakierniczej w przedsiębiorstwie.

Podstawowa linia lakiernicza, dzięki połączeniu poszczególnych stanowisk transporterami, umożliwia ciągłe przeprowadzenie procesów:

  • przygotowanie powierzchni,
  • aplikację powłok w komorze lakierniczej,
  • odparowanie, suszenie, schładzanie w tunelu suszarniczym.

Układ stanowisk, w zależności od potrzeb można zwielokrotnić, wyposażyć w dodatkowe urządzenia, które pozwolą na zbudowanie linii według indywidualnych potrzeb.

Projektowaniem i budową kompletnych linii lakierniczych zgodnymi z indywidualnymi potrzebami klienta ale także z europejskimi normami zajmuje się Ekomal – producent urządzeń malarskich. Doświadczona kadra techniczna wykorzystując swoją wiedzę, najnowsze technologie i materiały, nie tylko przygotuje koncepcję, zbuduje niezawodne urządzenia linii, ale także zamontuje, uruchomi, doradzi i przeprowadzi szkolenia w zakresie obsługi i eksploatacji obiektów lakierni.