Lakiernie proszkowe – do lakierowania farbami proszkowymi

Jednym ze produktów naszej firmy jest kabina proszkowa. Podczas napylania, na skutek różnicy potencjałów elektrycznych pomiędzy malowanym przedmiotem a proszkiem, farba proszkowa osiada na detalu. Jednak część farby, która nie osiądzie na malowanym przedmiocie unosi się w przestrzeni roboczej kabiny. Część tej farby opada na podłogę komory roboczej, a przeważająca część zatrzymywana jest na filtrach patronowych.

Aby unoszący się w przestrzeni roboczej proszek nie wydostawał się na zewnątrz malarni proszkowej to przez czas malowania pracuje zespół wentylacyjno-filtracyjny. Zespół powoduje napływ powietrza z hali do kabiny przez otwory technologiczne. Filtruje powietrze z proszku, po czym wyrzuca z powrotem na halę. Zespół wentylacyjno-filtracyjny wyposażony jest w układ oczyszczania filtrów. Praca jego polega na tym, że sygnał elektryczny, otwiera elektrozawór i zmagazynowane w zbiorniku sprężone powietrze gwałtownie rozpręża się poprzez filtry. „Uderzenie” powietrza powoduje odrzucenie cząstek farby z zewnętrznej powierzchni filtrów i opadanie ich do pojemnika na farbę.

W celu zmiany koloru farby należy dokładnie oczyścić komorę kabiny oraz wymienić filtry.

Wieloletnie doświadczenie naszej kadry, dbałość o najwyższą, jakość i niezawodność urządzeń, a także wykorzystywanie najnowszych technologii i najlepszych materiałów sprawia, że dostarczamy kabiny lakiernicze wysokiej, jakości. W zależności od wymagań odbiorców kabiny lakiernicze budowane są, jako:

  • przelotowe,
  • komorowe,
  • malarskie z cyklonem.

Nasze kabiny proszkowe wykorzystywane są w różnych branżach do lakierowania elementów stalowych i aluminiowych o różnych wymiarach. Jesteśmy elastyczni i indywidualnie podchodzimy do potrzeb naszych Klientów, dlatego każda z przygotowanych koncepcji i każdy projekt kabiny proszkowej uwzględnia ich niekiedy specyficzne wymagania.